Firma "ARMONT" powstała we wrzesniu 1983r. W okresie swej działalności wykonała wiele instalacji wod-kan, c.o. i gazowych. Głównym kierunkiem w działalności firmy jest wykonawstwo i remonty sieci gazowych. Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat wykonaliśmy ok. 100 km sieci gazowych i wyremontowaliśmy ok. 30 km tychże sieci na zlecenie Zakładu Gazowniczego w Zabrzu (zobacz referencje). Posiadamy również uprawnienia do robót gazo niebezpiecznych. 
         Innym kierunkiem w działalności firmy są przeciski pod drogami i torami. Wykonujemy przeciski o średnicy do 600 mm i długości do 40 mb. 
         Następnym kierunkiem działalności są instalacje wod - kan i c.o., nowoczesne z miedzi i polipropylenu, ogrzewanie podłogowe, oraz instalacje wykonywane metodą tradycyjną. Wykonujemy również roboty brukarskie i cząstkowe remonty dróg recyklerem "MAGMA". Dzięki wykwalifikowanej załodze wyposażonej w odpowiedni sprzęt potrafimy sprostać nawet najtrudniejszemu zadaniu. 
         W miarę posiadanych środków finansowych sponsorujemy różne imprezy kulturalne, pomagamy szkołom, organizacjom społecznym i fundacjom, oraz osobom fizycznym.